Wouter Dewit
Everything Simply Began
| Basis | € 25,00 |
|---|---|
| Abonnementsprijs (met code) | € 22,00 |
| -26 | € 12,00 |
|
|
J. Haydn: strijkkwartet in d, op. 42 Hob. III:43 The Spanisch Haydn
J. C. Arriaga: strijkkwartet nr. 3 in Es
L. van Beethoven: strijkkwartet nr. 12 in Es, op. 127
Het prijswinnende Spaanse Cuarteto Quiroga wist zich de afgelopen jaren te profileren als één van de meest dynamische en unieke kwartetten van zijn generatie. Het kwartet geniet door zijn gedurfde en originele benadering van het strijkkwartetrepertoire internationale erkenning van critici en publiek.
Wat als het leven van menig jong én geniaal componist niet zo abrupt was afgebroken? Welke muzikale schatten hadden Purcell, Pergolesi, Mozart, Mendelssohn, Schubert, Lekeu, Chopin, Bizet, Boulanger of Gershwin ons nog nagelaten, als ze de tijd hadden gekregen om zich verder te ontwikkelen en te rijpen? Zo ook het ‘wonderkind’ Juan Crisóstomo de Arriaga (1806-1826), de ‘Spaanse Mozart’ genoemd, die op 19-jarige leeftijd aan uitputting en tuberculose overleed.
Arriaga’s genie werd in zijn tijd al erkend en tot op vandaag wekt zijn korte en vruchtbare leven ontzag en welverdiende bewondering. Zou hij één van Europa’s grootste componisten uit de 19de eeuw zijn geworden? Zijn drie strijkkwartetten, geschreven in Parijs toen hij 16 jaar oud was, staan perfect naast wat Schubert, Mozart en andere grote componisten op die jonge leeftijd schreven. Arriaga’s meesterlijke beheersing van het meest veeleisende muziekgenre, het strijkkwartet, toont
een zeldzaam talent en bevestigt zijn genialiteit.
Cuarteto Quiroga laat ons kennismaken met de muziek van zijn geniale landgenoot en brengt hem in dialoog met twee grootmeesters van het genre: Haydn die het strijkkwartet ontwikkelde en Beethoven die het tot ongekende hoogtepunten bracht.
Aitor Hevia: viool - Cibran Sierra: viool - Josep Puchades: altviool - Helena Poggio: cello - foto: James Rajotte
Exquisite: precise, perfectly balanced, interpretively fresh performances, couched in consistently warm hues.
The New York Times